Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

TULOKSET 2010

Kreikkalais-roomalaisen painin Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut 13.2.2010 Peräseinäjoki

29 kg: 1) Eetu Järvi SPM, 2) Eemeli Moilanen IK, 3) Jere Salmi VVV, 4) Joni Komppa YKV, 5) Niko Niemi VäVi, 6) Santeri Korpela IK.
32 kg: 1) Eetu Saukkosaari YKV, 2) Mika Tarkkanen IK, 3) Vilho Yli-Hannuksela IK, 4) Jami Niemelä PeKi, 5) Ville Nousiainen SPM, 6) Eero Ylinen AU.
35 kg: 1) Mikko Peltokangas LaVi, 2) Akseli Yli-Hannuksela IK, 3) Valtteri Uusi-Ranta IK, 4) Samu Rajakangas VaaTo, 5) Waltteri Latvala VVV, 6) Antti Väli-Torala IK.
38 kg: 1) Jimi Haapaniemi VaaTo, 2) Niko Erkkola IK, 3) Rami Syrjä SPM, 4) Tuomas Fors NJ, 5) Markus Ahtiainen PeTo, 6) Robert Mäntyniemi KaKa.
42 kg: 1) Markus Mannismäki NJ, 2) Jussi-Matti Ylimäki SPM, 3) Harri Nousiainen KaKa, 4) Joona Talvitie VaaTo, 5) Artturi Miilumäki AU.
46 kg: 1) Miika Majasaari VäVi, 2) Rasmus Peltola VaaKu, 3) Matias Lipasti IK, 4) Toni Metsomäki IK, 5) Matti Vapola InTai.
50 kg: 1) Mikko Lyttinen NJ, 2) Emil Pärkkä VVV, 3) Juho Mäki-Kuusela LaVi, 4) Riku Paukkunen PeTo, 5) Jesse Haapaniemi VaaTo, 5) Ossi Raudaskoski IK.
54 kg: 1) Jaakko Laitinen SPM, 2) Juuso Latvala IK, 3) Juho-Pekka Korkiakoski ViVo,
4) Niko Suominen ViVo, 5) Sampo Pasanen SPM, 6) Tuomo Autio AK.
58 kg: 1) Leo Salminen AK, 2) Lauri Louhula PeKi, 3) Ossi Kivipuro LaVi.
63 kg: 1) Keijo Hietikko JaJa, 2) Aarne-Veli Lehtinen Vivo, 3) Joel Norrgård VVV, 4) Mikael Lipasti IK.
69 kg: 1) Jarmo Hautala SPM, 2) Juha Mannila IK, 3) Kari Koskinen JaJa.
85 kg: 1) Jussi Talvitie IK, 2) Arttu Koivulahti IK, 3) Jussi Kotala LaVi, 4) Ville Emanuelsson Ruotsi KGB, 5) Oskari Miilumäki AU.

Tytöt:
30 kg: 1) Rosa Hietikko SPM, 2) Julia Autio SPM, 3) Riina Koivuniemi IK, 4) Roosa Näppä NJ.
32 kg: 1) Johanna Forss VVV, 2) Emma Kujala YKV.
35 kg: 1) Jenna Kiikeri YKV, 2) Jaana Väli-Torala IK, 3) Annimaria Aho AU.
40 kg: 1) Mirella Lipasti IK, 2) Linda Paukkunen PeTo, 3) Sarianna Ahtiainen PeTo.
43 kg: 1) Miia Majasaari VäVi, 2) Manta Konttila HPM, 3) Henna Tarkkanen IK.
50 kg: 1) Emilia Uusi-Ranta IK, 2) Hanna Väli-Torala IK.

Aloittelijat:
20 kg: 1) Veera Lehtimäki LaVe, 2) Veeti Tuuri SPM, 3) Vilma Lehtimäki LaVe, 4) Jussi Vapola InTai, 5) Samuli Pihlaja SPM, 5) Hugo Lehtimäki LaVe.
24 kg: 1) Arttu Alanen IK, 2) Roope Saari KuKu, 3) Jami Hakala KaKa, 4) Leevi Kytönen InTai, 5) Juho Kortesniemi NJ.
28 kg: 1) Lauri Perälä KvaPM, 2) Teemu Yli-Hukkala AU, 3) Samo Meritähti SPM, 4) Veeti Näppä NJ, 5) Miika Vilponen InTai, 6) Jere Niemistö SPM.
29 kg: 1) Tomi Loukola YKV, 2) Antti Manni SPM, 3) Nestori Mannila YKV, 4) Nooa Koivuranta SPM, 5) Roope Issakoff IK, 6) Vilho Luoma LaVi.
30 kg: 1) Arttu Hakala TeRi, 2) Aapo Pasanen SPM, 3) Juuso Jokinen YKV, 4) Niilo Talvitie LaVi, 5) Konsta Uotila YKV.
34 kg: 1) Juha Myllykangas KaKa, 2) Manu-Jussi Kannosto IK, 3) Topias Hakomäki LaVi, 4) Miska Leikkari AU, 5) Jonathan Helander VVV
46 kg: 1) Aaro Huhtinen PeKi.
50 kg: 1) Jarkko Näykki LaVi, 2) Matti Keisala IK.

Painijoita 129, seuroja 23, otteluita 195

Seurapisteet:
1) Ilmajoen Kisailijat 111, 2) Seinäjoen Paini-Miehet 67, 3) Ylistaron Kilpa-Veljet 36, 4) Lapuan Virkiä 32, 5) Nurmon Jymy 23, 6) Vaasan Voima-Veikot 23, 7) Alavuden Urheilijat 17, 8) Kauhajoen Karhu 15, 9) Peräseinäjoen Toive, Perhon Kiri, Vaasan Toverit ja Vähänkyrön Viesti, 13) Vieskan Voima ja Lappajärven Veikot 12, 15) Jalasjärven Jalas ja Inhan Taimi 10, 17) Alahärmän Kisa 7, 18) Teuvan Rivakka ja Kauhavan Painimiehet 6, 20) Vaajakosken Kuohu, Kuortaneen Kunto ja Helsingin Paini-Miehet 5, 23) Ruotsi Karl Gustav Brottningsklubb 3.

Pohjanmaa Cup 10.4.2010 Seinäjoki

Juniorit:
50 kg: 1) Mikko Lyttinen NJ.
62 kg: 1) Toni Puukari ÄH, 2) Joel Norrgård VVV, 3) Keijo Hietikko JaJa, 4) Antti Jokilehto IK.
70 kg: 1) Aki Pölkki ÄH, 2) Juha Mannila IK, 3) Jouni Autio AK.
80 kg: 1) Jussi Kotala Virkiä, 2) Pauli Kuusjärvi PeKi.

Kadetit:
37 kg: 1) Mikko Peltokangas Virkiä, 2) Miika Lähdesmäki IK, 3) Jimi Haapaniemi VaaTo.
40 kg: 1) Niko Erkkola IK, 2) Rami Syrjä SPM, 3) Tuomas Fors NJ, 4) Joonatan Kivelä PeKi.
42 kg: 1) Sasu Puska NJ, 2) Joona Talvitie VaaTo, 3) Rasmus Pakkala KaKa, 4) Harri Nousiainen KaKa.
46 kg: 1) Markus Mannismäki NJ, 2) Henri Alasaari NJ, 3) Oskari Lehto TeRi, 4) Jussi Mehtälä ViVo.
48 kg: 1) Matias Lipasti IK, 2) Toni Metsomäki IK, 3) Jesse Haapaniemi VaaTo, 4) Konsta Mäenpää IK.
50 kg: 1) Vili Ropponen IK, 2) Ossi Raudaskoski IK, 3) Emil Pärkkä VVV, 4) Riku Paukkunen PeTo, 5) Tuomo Autio AK, 6) Miko Kuoras AU.
56 kg: 1) Jaakko Laitinen SPM, 2) Roope Kahlos NJ, 3) Lauri Louhula PeKi, 4) Juuso Latvala IK, 5) Kristian Palssi LaihLu, 5) Arto Koskinen JaJa.
66 kg: 1) Kari Koskinen JaJa, 2) Jarmo Hautala SPM, 3) Mikael Lipasti IK.

Pojat:
27 kg: 1) Aku Latva-Hoppala IK, 2) Joona Pöytälaakso IK, 3) Jere Salmi VVV, 4) Santeri Kinnunen VVV, 5) Arttu Hakala KaKa, 6) Eetu Heikkala ViVo.
29 kg: 1) Eetu Järvi SPM, 2) Joona Vuoti ViVo, 3) Aleksi Seppälä LaihLu, 4) Erik Leikkari AU, 5) Tomi Loukola YKV, 5) Juho Kangas Virkiä.
31 kg: 1) Santeri Korpela IK, 2) Joni Komppa YKV, 3) Vilho Yli-Hannuksela IK, 4) Jere Suojanen NJ, 5) Jussi Autio SPM, 6) Konsta Uotila YKV.
32 kg: 1) Miika Alasaari NJ, 2) Elias Kivi VVV, 3) Mika Tarkkanen IK, 4) Jami Niemelä PeKi, 5) Arttu Lähde VVV, 6) Valtteri Moilanen IK, 7) Ville Nousiainen SPM, 8) Tuomas Hakala SPM.
33 kg: 1) Eetu Saukkosaari YKV, 2) Eetu Paananen ViVo, 3) Eero Ylinen AU, 4) Erno Puska LaihLu, 5) Saku-Matti Hakomäki NJ, 6) Jonathan Helander VVV.
34 kg: 1) Teemu Kujala IK, 2) Jarkko Rantoja AU, 3) Miska Leikkari AU.
35 kg: 1) Akseli Yli-Hannuksela IK, 2) Samu Rajakangas VaaTo, 3) Waltteri Latvala VVV, 4) Riku Sten VVV, 5) Perttu Plomgren Virkiä, 5) Joona Härö ViVo.
38 kg: 1) Valtteri Loppi IK, 2) Antti Väli-Torala IK, 3) Otto Ketonen IK, 4) Juhani Kuusiniemi YKV, 5) Eemil Yliaho SPM.
40 kg: 1) Antti Ketola Virkiä, 2) Robert Mäntyniemi KaKa, 3) Aleksanteri Sutinen YKV, 4) Alex Lehtimäki LaVe, 5) Jesse Salmi VVV, 6) Matti Keisala IK, 7) Teijo Raiskio YKV.
48 kg: 1) Jere Hyvärinen Virkiä, 2) Niko Vuorenmaa LaihLu, 3) Jori Lukkarila IK, 4) Matti Vapola InTai.
55 kg: 1) Arttu Hakala YKV, 2) Ossi Kivipuro Virkiä, 3) Urho Hietaniemi AU.

Aloittelijat:
19 kg: 1) Jussi Vapola InTai, 2) Hugo Lehtimäki LaVe.
20 kg: 1) Veeti Tuuri SPM, 2) Samuel Mantila VVV, 3) Samuli Pihlaja SPM.
23 kg: 1) Ossi Mehtälä ViVo, 2) Juho Kortesniemi NJ, 3) Joona Mustikkamaa SPM, 4) Lauri Hakomäki VVV.
24 kg: 1) Samo Meritähti SPM, 2) Jami Hakala KaKa, 3) Veeti Näppä NJ, 4) Leevi Kytönen InTai, 5) Otto Latvala SPM, 6) Anssi Mehtälä ViVo.
27 kg: 1) Aaro Kankaanpää IK, 2) Nestori Mannila YKV, 3) Miika Vilponen InTai.
28 kg: 1) Aapo Pasanen SPM, 2) Jere Siipola LaihLu, 3) Vilho Luoma Virkiä.

Tytöt:
20 kg: 1) Veera Lehtimäki LaVe, 2) Vilma Lehtimäki LaVe, 3) Senni Korpela IK, 4) Maija Kujala YKV.
25 kg: 1) Riina Koivuniemi IK.
30 kg: 1) Valma Salomäki LaVe, 2) Johanna Forss VVV, 3) Tuuli Ropponen IK, 4) Rosa Hietikko SPM.
32 kg: 1) Emma Kujala YKV, 2) Julia Autio SPM, 3) Roosa Näppä NJ.
34 kg: 1) Annimaria Aho AU, 2) Jenna Kiikeri YKV.
39 kg: 1) Emilia Haapoja VVV, 2) Jaana Väli-Torala IK, 3) Lotta Paananen ViVo, 4) Sarianna Ahtiainen PeTo, 5) Emma Heikkala ViVo.
45 kg: 1) Emilia Uusi-Ranta IK, 2) Janika Vakkila IK, 3) Henna Tarkkanen IK.
47 kg: 1) Linda Paukkunen PeTo, 2) Noora Korpi YKV.
55 kg: 1) Hanna Väli-Torala IK, 2) Serafia Mannila YKV.

Seuroja 19, Ottelijoita 152, Otteluita 203

Seurapisteet:
1) Ilmajoen Kisailijat 155, 2) Seinäjoen Painimiehet 62, 3) Nurmon Jymy ja Ylistaron Kilpa-Veljet 56, 5) Vaasan Voima-Veikot 52, 6) Lapuan Virkiä 37, 7) Vieskan Voima 29, 8) Alavuden Urheilijat 27, 9) Lappajärven Veikot 25, 10) Kauhajoen Karhu ja Laihian Luja 19, 12) Vaasan Toverit 18, 13) Inhan Taimi 16, 14) Perhon Kiri 15, 15) Äänekosken Huima, Peräseinäjoen Toive ja Jalasjärven Jalas 12, 18) Alahärmän Kisa 6, 19) Teuvan Rivakka 4.


OP-nassikkapainiturnaus 17.04.2010 Ilmajoki

Tytöt.
20 kg: 1) Senni Korpela IK, 2) Josefina Turunen KaKa, 3) Netta Männikkö JaJa.
28 kg: 1) Viivi Vuorinen MiMo, 2) Evelina Turunen KaKa.
30 kg: 1) Rosa Hietikko SPM, 2) Roosa Näppä NJ.

Pojat.
20 kg: 1) Samuel Mantila VVV, 2) Pessi Nivukoski IK, 3) Pyry Sairanen AU, 4) Niko Nieminen KaKa.
22 kg: 1) Lauri Hakomäki VVV, 2) Atte Järvinen AU, 3) Pyry Pihlajaniemi IK, 4) Huugo Maja AU, 5) Juho Takamaa IK.
23 kg: 1) Leevi Kytönen InTai, 2) Tatu Uusimäki IK, 3) Jooa Nivukoski IK, 4) Aaro Syväniemi IK, 5) Elias Hjelt Virkiä.
24 kg: 1) Oskari Moilanen IK, 2) Arttu Alanen IK, 3) Juho Kortesniemi NJ, 4) Konsta Uurinmäki Virkiä.
25 kg: 1) Aaro Kankaanpää IK, 2) Veeti Näppä NJ, 3) Anttoni Hilli JaJa.
26 kg: 1) Ville Mäenpää MäVa, 2) Patrik Muukkonen IK, 3) Sisu Koskenkorva IK, 4) Eero Hjelt Virkiä.
27 kg: 1) Miika Vilponen InTai, 2) RoopePenttilä SPM, 3) Santeri Marjanen HyPk, 4) Jami Toivola Virkiä.
27,5 kg: 1) Arttu Hakala KaKa, 2) Jesse Mäenpää MäVa, 3) Niilo Lahdensuo Virkiä.
28 kg: 1) Lauri Perälä KvaPm, 2) Viljami Loima IK, 3) Oskari Koski Virkiä, 4) Markus Alitalo KaKa.
29 kg: 1) Vilho Luoma Virkiä, 2) Aapo Viitala IK, 3) Saku Saranpää SPM, 4) Erkki-Antti Laurila Virkiä.
30 kg: 1) Juho Kangas Virkiä, 2) Roope Issakoff IK, 3) Saku Nieminen KaKa.
31 kg: 1) Ville Nousiainen SPM, 2) Jonathan Helander VVV, 3) Nooa Koivuranta SPM, 4) Emil Lehtimäki LaVe, 5) Teemu Seppälä JaJa.
34 kg: 1) Tuomas Hakala SPM, 2) Perttu Blomgren Virkiä, 3) Topias Maunuksela IK, 4) Veikka Ankkuri JaJa, 5) Nico-Ville Pohto SPM.
35 kg: 1) Alex Lehtimäki LaVe, 2) Manu-Jussi Kannosto IK, 3) Iivari Isoniemi IK.
39 kg: 1) Topias Hakomäki Virkiä, 2) Matti Keisala IK, 3) Rasmus Takala MiMo.
50 kg: 1) Roni Väliheikki IK, 2) Jori Lukkarila IK, 3) Matti Ojanperä IK.

Painijoita 69, otteluita 99.

Kankuri-Cup 13.11.2010, Lapua

Järjestäjä: Lapuan Virkiä

Pojat
26 kg: 1) Lauri Perälä KvaPM, 2) Ville Rantala JaJa, 3) Joona Mustikkamaa SPM.
28 kg: 1) Pyry Lipponen KaJu, 2) Nestori Mannila YKV, 3) Otto Louko YKV.
31 kg: 1) Tomi Loukola YKV, 2) Emil Lehtimäki LaVe, 3. Juho Kangas LaVi.
31,5 kg: 1) Joona Pöytälaakso IK, 2) Santeri Kvist KaJu, 3) Erik Leikkari AU.
32 kg: 1) Vilho Yli-Hannuksela IK, 2) Joni Komppa YKV, 3) Jami Niemelä PeKi .
33 kg: 1) Ville Nousiainen SPM, 2) Jere Suojanen NJ, 3) Niilo Talvitie LaVi.
33,5 kg: 1) Juho Louko YKV, 2) Jussi Autio SPM, 3) Konsta Uotila YKV.
35,5 kg: 1) Eetu Saukkosaari YKV, 2) Santeri Latvala LaVi.
36 kg: 1) Akseli Yli-Hannuksela IK, 2) Miika Alasaari NJ, 3) Niko Nevanperä IK.
37 kg: 1) Jarkko Rantoja AU, 2) Mikko Koivisto IK, 3) Miska Leikkari AU.
37,5 kg: 1) Manu-Jussi Kannosto IK, 2) Saku-Matti Hakomäki NJ.
39 kg: 1) Mikko Peltokangas LaVi, 2) Miika Lähdesmäki IK, 3) Valtteri Loppi IK.
40 kg: 1) Otto Ketonen IK, 2) Milad Gardniya KaJu, 3) Tomi Rusanen KaJu.
42,5 kg: 1) Niko Erkkola IK, 2) Antti Ketola LaVi, 3) Antti Väli-Torala IK.
43,5 kg: 1) Teijo Raiskio YKV, 2) Matti Keisala IK.
49,5 kg: 1) Artturi Miilumäki AU, 2) Jussi-Matti Ylimäki IK, 3) Henri Kortesoja LaVi.
50 kg: 1) Niko Vuorenmaa LaihLu, 2) Alex Lehtimäki LaVe, 3) Tuukka Härkönen KaJu,
52 kg: 1) Matias Lipasti IK, 2) Henri Alasaari NJ, 3) Jere Hyvärinen LaVi.
56 kg: 1) Ossi Raudaskoski IK, 2) Juho Mäki-Kuusela LaVi, 3) Eero Lehtinen KankU.
56,5 kg: 1) Juuso Latvala IK, 2) Joel Lahdensuo LaVi, 3) Tuomo Autio AK.
58 kg: 1) Urho Hietaniemi AU, 2) Jesse Mikkonen AU, 3) Aatu Kiikka YKV.
60 kg: 1) Vili Ropponen IK, 2) Arto Koskinen JaJa.
63 kg: 1) Keijo Hietikko JaJa, 2) Lauri Louhula PeKi.
74 kg: 1) Kari Koskinen JaJa.
88 kg: 1) Jussi Kotala LaVi, 2) Lauri Lehtinen KankU.
 
Tytöt
22 kg: 1) Vilma Lehtimäki LaVe, 2) Senni Korpela IK, 3) Maija Kujala YKV.
32,5 kg: 1) Valma Salomäki LaVe, 2) Emma Kujala YKV, 3) Rosa Hietikko SPM.
36 kg: 1) Jenna Kiikeri YKV, 2) Annimaria Aho AU, 3) Anna Peltola LaVe.
41 kg: 1) Jaana Väli-Torala IK, 2) Mirella Lipasti IK.
50 kg: 1) Heli Moliis KaJu, 2) Heidi Kiikka YKV.
52 kg: 1) Henna Tarkkanen IK, 2) Serafia Mannila YKV, 3) Noora Korpi YKV.
 
Aloittelijat
21 kg: 1) Lauri Häkkilä KuKu, 2) Aleksi Autio SPM, 3) Hugo Lehtimäki LaVe.
23 kg: 1) Joona Nivukoski IK, 2) Lauri Hakomäki VVV, 3) Taneli Seppälä LaVi.
24 kg: 1) Juho Takamaa IK, 2) Juho Kortesniemi NJ.
26 kg: 1) Roope Saari KuKu, 2) Leevi Kytönen InTai, 3) Ville Saari KuKu.
26,5 kg: 1) Santeri Rantavaara LaVi, 2) Saku Saranpää SPM, 3) Konsta Uurinmäki LaVi.
27 kg: 1) Antti Manni SPM, 2) Samo Meritähti SPM, 3) Niilo Lahdensuo LaVi.
28 kg: 1) Patrik Huhtala LaVi, 2) Sisu Jaakkola LaVi, 3) Eero Hjelt LaVi.
28,5 kg: 1) Roope Issakoff IK, 2) Veeti Näppä NJ, 3) Zerfa Mohammed YKV
30 kg: 1) Nuutti Salo LaVi, 2) Jasper Kari LaVi, 3) Oskari Koski LaVi.
30,5 kg: 1) Oskari Tattari LaVi, 2) Vilho Luoma LaVi, 3) Niklas Huhtala LaVi.
31 kg: 1) Nooa Koivuranta SPM, 2) Aapo Viitala IK, 3) Oskari Käpyaho LaVi.
33 kg: 1) Topias Maunuksela IK, 2) Tuomas Hakala SPM, 3) Valtteri Viitala PeKi.
34 kg: 1) Perttu Blomgren LaVi, 2) Erkki-Antti Laurila LaVi, 3) Leevi Louhula PeKi.
37 kg: 1) Joonas Korkiakoski JaJa, 2) Pasi Kesti KaJu, 3) Teemu Seppälä LaVi.
40 kg: 1) Artjom Shapovalov PeKi, 2) Jerry Kojola LaVi.
44 kg: 1) Iivari Isoniemi IK, 2) Eetu Haanpää JaJa.
57 kg: 1) Leevi Lemponen LaVi, 2) Matti Vapola InTai.
 
Paras aloittelija: Lauri Häkkilä KuKu
Paras tyttöpainija: Jenna Kiikeri YKV
Paras poikapainija: Vilho Yli-Hannuksela IK
 

Ossi Hagmanin muistopainit 04.12.2010, Ähtäri

Järjestäjä: Inhan Taimi r.y.
Pojat
28 kg: 1) Tuomas Peltokorpi JyPÄ , 2) Juuso Sarkkinen HWJ, 3) Niilo Lahdensuo LaVi.
30 kg: 1) Jonni Sarkkinen HWJ, 2) Lauri Perälä KvaPM.
32 kg: 1) Aleksi Seppälä LaihLu, 2) Jami Niemelä PeKi, 3) Erik Leikkari AU, 4) Juho Kangas LaVi, 5) Emil Lehtimäki LaVe, 6) Niilo Seppänen HWJ.
35 kg: 1) Vilho Laukkarinen JyPÄ, 2) Ville Nousiainen SPM, 3) Sophan Sattari, 4) Antti Virokannas JyPÄ, 5) Miska Leikkari AU.
38 kg: 1) Jarkko Rantoja AU, 2) Perttu Blomgren LaVi.
42 kg: 1) Artjom Shapralov PeKi, 2) Sami Keskinen MäVa.
46 kg: 1) Alex Lehtimäki LaVe.
50 kg: 1) Miki Niemelä PeKi.
54 kg: 1) Henri Kortesoja LaVi, 2) Christian Nieminen JyPÄ.
58 kg: 1) Juha Moisio JyPÄ, 2) Jesse Mikkonen AU, 3) Matti Vapola InTai.
63 kg: 1) Lauri Louhula PeKi, 2) Mauno Salmela PeKi.

Aloittelijat
23 kg: 1) Lauri Häkkilä KuKu, 2) Vilma Lehtimäki LaVe, 3) Vili Nieminen MäVa, 4) Jussi Vapola InTai, 5) Hugo Lehtimäki LaVe.
27 kg: 1) Eetu Kettunen HWJ, 2) Roope Saari KuKu, 3) Leevi Kytönen InTai, 4) Santeri Rantavaara LaVi, 5) Peetu Mäkinen InTai.
27,5kg: 1) Santtu Vehkala SuoU, 2) Ville Saari KuKu, 3) Atte Järvinen AU, 4) Konsta Uurinmäki LaVi.
32 kg: 1) Vilho Luoma LaVi, 2) Patrik Huhtala LaVi, 3) Oskari Koski LaVi, 4) Erkki-Antti Laurila LaVi.

Tytöt:
? Annamaria Aho AU

Seuroja 13, painijoita 48, 0tteluita 68, Erityispalkinto ja -maininta: Lauri Häkkilä, Kuortaneen Kunto.

©2017 Inhan Taimen nettisivut - suntuubi.com