Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

KISATULOKSIA 2007

TAMPEREEN PAINISEURA RY:N IX TAISTO KANGASNIEMEN MUISTOKILPAILUT 17.02.2007

TULOKSET


Naiset, 59 kg

1.Sanni Pere NoPy, 2.Outi Marjamäki TaPs

20 v., 82 kg

1.Juha Lehtinen TaPs, 2.Toni Pulkkinen JäVo

17 v., 57 kg

1.Ville Halmela KarkU, 2.Veli-Pekka Vavuli AuPs, 3.Vitali Biganow TaVo

17 v., 66 kg

1.Julle Forssell YTK, 2.Arttu Koivulahti IK, 3.Vesa Ilomäki TaVo, 4.Teemu Gustafsson KarkU,

5.Danieli Morova KOO-VEE

17 v., 74 kg

1.Robertino Palmroth KOO-VEE, 2.Nikke Lahtinen TaVo, 3.Mikko Kainulainen JPI

14 v., 32 kg

1.Verneri Roiha ÄH, 2.Juuso Tiihonen JäJy

14 v., 37 kg

1.Antti Mäkinen YTK, 2.Henri Selenius YTK, 3.Aarni Ala-Korpi MuurY, 4.Santeri Lampinen TaPs

14 v., 40 kg

1.Lauri Eklund KarkU, 2.NikoYlä-Outinen VaKP , 3.Rasmus Nummela TaPs, 4.Teemu Huovinen

VaKP

14 v., 46 kg

1.Joona Larmila KOO-VEE, 2.Toni Puukari ÄH, 3.Oskari Lehtonen KarkU , 4.Niko Kähärä TaVo

14 v., 52 kg

1.Mikael Tuomilehto HäPs, 2.Janne Veikkola HäPs, 3.Mikko Isokääntä HäPs, 4.Antti Niittyoja HVm

14 v., 56 kg

1.Arttu-Ville Karppinen KirkU, 2.Niilo Rauhanen Haka, 3.Henri Ilola TaVo

12 v., 30 kg

1.Roope Luostarinen JäVo, 2.Kasperi Lehtonen KarkU, 3.Tuomas Paaso TWM, 4.Jan Järvilahti NoPy

12 v., 32 kg

1.Vili Manninen KoVe, 2.Joonas Ylitolva AuPs, 3.Jami Torjama KarkU, 4.Sakke Purolainen KOOVEE

12 v., 35 kg

1.Petteri Huovinen TaPs, 2.Roni Purolainen KOO-VEE, 3.Joni Poutiainen HyPk, 4.Pietu Kokkonen

TaVo, 5.Marco Koivumäki PeTo

12 v., 40 kg

1.Toni Leppioja KoVe, 2.Tuomas Vesanen TaVo, 3.Eero Sahlakoski KoVe , 4.Tuomas Kataja JäVo

12 v., 47 kg

1.Niko Virtanen NoPy, 2.Elias Kuosmanen KoVe, 3.Joni Karinkanta TaPs, 4.Juho Hakanen MuurY

12 v., 52 kg

1.Antti Heinonen JPI, 2.Henri Syrjä IK, 3.Jere Saren HyPk

12 v., 60 kg

1.Semi Saksala HyPk, 2.Petri Järvenpää KeuTo, 3.Simo Karinkanta TaPs

10 v., 26 kg

1.Joona Koskinen YTK, 2.Rolle Luostarinen JäVo, 3.Markus Kallio TWM

10 v., 31 kg

1.Matias Kataja JäVo, 2.Petri Romppanen TaVo, 3.Simo Huovinen TaPs, 4.Miika Lähdesmäki IK

10 v., 37 kg

1.Sasu Hopeavirta KarkU, 2.Konsta Mäenpää IK, 3.Miska Mettälä TaVo, 4.Eetu Kuronen EsU

8 v., 20 kg

1.Roope Korpi JäVo, 2.Mike Mesiäinen JäVo

Tytöt, 15 kg

1.Rosalina Luostarinen JäVo

Tytöt, 25 kg

1.Ronja Luostarinen JäVo, 2.Pinja Liimatainen MuurY

Tytöt, 31 kg

1.Solja Ala-Korpi MuurY, 2.Lotta Pere NoPy

Tytöt, 39 kg

1.Suvi Jokinen JPI, 2.Taija Järvilahti NoPy

Tytöt, 54 kg

1.Eerika Koivumäki PeTo, 2.Sini Nieminen YTK

Tytöt aloittelijat, 25 kg

1.Piita Suhonen VaaKu, 2.Iida Mäenpää IK

Aloittelijat, 20 kg

1.Jeri-Daniel Holappa KOO-VEE, 2.Jaakko Arrasvuori KOO-VEE, 3.Riku Suhonen VaaKu

Aloittelijat, 22 kg

1.Sami Arrasvuori KOO-VEE, 2.Robin Luostarinen JäVo, 3.Julius Tiihonen JäJy, 4.Aleksi

Liimatainen MuurY, 5.Misa Syväterä JPI

Aloittelijat, 24 kg

1.Vili Huovinen TaPs, 2.Risto Kähärä TaVo, 3.Joonas Mört TWM, 4.Eemil Pasanen KOO-VEE

Aloittelijat, 26 kg

1.Eetu Ahonen JPI, 2.Arttu Tenkanen TaPs, 3.Oskari Andersson KirkU, 4.Jere Korpela KOO-VEE,

5.Atte Mäkelä KOO-VEE

Aloittelijat, 30 kg

1.Joona Siukonen TaVo, 2.Juho Tiihonen JäJy, 3.Joona Holttinen VaaKu, 4.Matias Koivumäki TaPs,

5.Erik Tuomiranta KirkU

Aloittelijat, 32 kg

1.Esa Järvinen KoVe, 2.Niilo Kärkkäinen MuurY, 3.Arttu Siukonen TaVo, 4.Akseli Keskinen JäVo

Aloittelijat, 35 kg

1.Jerry Kotilahti KOO-VEE, 2.Jaakko Ranta JäVo, 3.Eetu Keskinen TaVo, 4.Aaro Hietala TaPs

Aloittelijat, 37 kg

1.Simo Nurminen JPI, 2.Topias Kiikkala InTai, 3.Teemu Valtonen JäVo, 4.Joni Aivio VaaKu

Aloittelijat, 41 kg

1.Pasi Karjalahti ÄH, 2.Topi Korpinen JäVo

Aloittelijat, 48 kg

1.Pekka Grönholm TaVo, 2.Konsta Koskinen TaPs, 3.Iiro Piippo VaaKu, 4.Miros Orimus ViiPy,

5.Eero Raittinen InTai

Aloittelijat, 58 kg

1.Sammy Lindberg InTai, 2.Miska Jaloskoski ÄH

Aloittelijat, 65 kg

1.Toni Liimatainen MuurY, 2.Eetu Peltoniemi TaPs

 

Otteluita 197, Kilpailijoita 148

 

 

OP-TURNAUS, KR, ILMAJOKI 17.03.2007

Järjestäjä: Ilmajoen Kisailijat

Painijoita 262, Otteluita 401

Aloittelijat 
19 kg: 1) Otto Sarvela LaVi, 2) Joona Pöytälaakso IK, 3) Oskari Alanen MiMo, 4) Oskari Sillanpää MiMo 
21 kg: 1) Matti Sotikoff LaVi, 2) Ville Hautala NJ, 3) Jere Salmi, VVV 4) Miska Leikkari InTai
22 kg: 1) Eetu Järvi SPM, 2) Rasmus Virta YKV, 3) Rolle Virta YKV
23 kg: 1) Vilho Yli-Hannuksela IK, 2) Erik Leikkari InTai, 3) Valtteri Vesanen TaVo, 4) Juuso Lammi YKV
24 kg: 1) Miikka Alasaari Virkiä, 2) Onni Ala-Kojola Virkiä, 3) Risto Kähärä TaVo, 4) Joni Komppa YKV
24,5 kg: 1) Aleksi Seppälä LaihLu, 2) Teemu Korpela MiMo, 3) Jatzz Saarimaa NJ, 4) Elmeri Syväjärvi IK
25 kg: 1) Arttu Koskela NJ, 2) Saidou Jallow SPM, 3) Niko Niemi VäVi, 4) Niko-Matias Erkkilä NJ
26 kg: 1) Ville Jaskari NJ, 2) Niko Ilomäki JalJa, 3) Topi Marttala YKV, 4) Jimi Pöntinen SPM
27 kg: 1) Ville Jokinen SPM, 2) Jere Vähä-Karvia JalJa, 3) Niko Nevanperä IK, 4) Otto Ketonen IK
27,5 kg: 1) Jonathan Iso-Tuisku IK, 2) Santeri Latvala Virkiä, 3) Aleksanteri Sutinen YKV, 4) Jesse Mikkonen AU
28 kg: 1) Mathias Kiikeri VVV, 2) Eetu Ahonen JPI, 3) Antti Väli-Torala IK, 4) Jere Raittila TeRi
28,5 kg: 1) Mikko Sotikoff Virkiä, 2) Mikko Kantola VVV, 3) Marko Majaneva SPM, 4) Matias Kantola VVV
29 kg: 1) Eemeli Jaskari NJ, 2) Juuso Koskela NJ, 3) Santeri Jussila IK, 4) Juho Knuuttila NJ
30 kg: 1) Tuomas Fors SPM, 2) Nico Pöytälaakso IK, 3) Joonatan Kivelä PeKi, 4) Veli-Matti Perkiömäki YKV
34 kg: 1) Jaakko Ilkka Virkiä, 2) Jere Haapamäki VäVi, 3) Henri Alasaari Virkiä, 4) Antti Suokas IK
36 kg: 1) Elias Kontula VVV, 2) Jussi-Matti Ylimäki SPM, 3) Arttu Hakala YKV, 4) Markus Ahtiainen PeTo
39 kg: 1) Väinö Salomäki LaVe, 2) Teemu Varjanto InTai, 3) Joona Lammi YKV, 4) Antti Latva-Kokko IK
42 kg: 1) Topias Viitasaari SPM, 2) Ossi Kivipuro LaVe, 3) Heikki Ilkka Virkiä, 4) Niko Vaitovaara NJ
45 kg: 1) Tuomo Plukka VäVi, 2) Timo Keisala IK, 3) Eero Raittinen InTai
46 kg: 1) Marcus Kantola VVV, 2) Juho Kolu InTai, 3) Niko-Valtteri Mäki InTai

Aloittelijat, tytöt 
21 kg: 1) Jonna Pukkila AK, 2) Tiia-Maria Luoma KyVo, 3) Hanna Leppäniemi SPM, 4) Riina Koivuniemi IK
23 kg: 1) Mariel Peltonen TeRi, 2) Valma Salomäki LaVe, 3) Tuuli Ropponen MiMo, 4) Heta Latvala IK, 5) Aino Taskinen TeRi
26 kg: 1) Saga Yli-Hannuksela IK, 2) Jonna Hannonen TeRi, 3) Iida Mäenpää IK, 4) Elisabeth Rintaluoma MiMo
29 kg: 1) Jutta Pukkila AK, 2) Jaana Väli-Torala IK, 3) Anna Peltola LaVe, 4) Ilona Sillanpää MiMo
35 kg: 1) Jenni Pukkila AK, 2) Susanna Sandberg AK, 3) Henna Hautalaakso IK
+ 40 kg: 1) Anu Asuintupa AK, 2) Mirella Peltonen TeRi, 3) Hanna Väli-Torala IK

Pojat 10 v.
26 kg: 1) Akseli Yli-Hannuksela IK, 2) Miro Svärd MiMo, 3) Jussi Haapala NuJy, 4) Valtteri Uusi-Ranta IK, 5) Samu Rajakangas VaaTo
27 kg: 1) Riku Kinnunen ÄH, 2) Arttu Kulmala MiMo, 3) Ilmari Putula AU
28 kg: 1) Sasu Puska NJ 2) Mikko Peltokangas KvaPm, 3) Juho Ala-Kojola Virkiä, 4) Matias Lipasti IK
30 kg: 1) Emil Finne TaVo, 2) Rasmus Pakkala KaKa, 3) Leevi Kormano TeRi, 4) Miika Lähdesmäki IK, 5) Veikka Koskinen KaKa
32 kg: 1) Markus Mannismäki NJ, 2) Toni Metsomäki IK, 3) Juuso Jokinen JPI, 4) Oskari Lehto TeRi, 5) Olli Latvala IK
34 kg: 1) Sami Pihlaja NJ, 2) Jere Hyvärinen Virkiä, 3) Aleksi Vuorenmaa Virkiä,
37 kg: 1) Juho Mäki-Kuusela KvaPm, 2) Janne Sorri JPI, 3) Valtteri Jussila IK, 4) Anssi Syrjälä KyVo, 5) Konsta Mäenpää IK
43 kg: 1) Panu Olli LaVe, 2) Jonne Uitto TeRi

Pojat 12 v. 
28 kg: 1) Niko Erkkola IK, 2) Rami Syrjä SPM, 3) Antti Peltola LaVe
31 kg: 1) Joona Veteli KI, 2) Joona Talvitie VaaTo, 3) Tuomas Paaso TWM
33 kg: 1) Jani Virtanen JPI, 2) Matias Tyystälä KI, 3) Tuomo Autio AK, 4) Pietu Kokkonen TaVo
36 kg: 1) Roope Kahlos SPM, 2) Miikka Majasaari VäVi, 3) Eetu Leikkari IK, 4) Mikael Lipasti IK
38 kg: 1) Miika Koho VaaTo, 2) Arto Koskinen JalJa, 3) Miikka Viitasaari IK, 4) Vili Ropponen MiMo
43 kg: 1) Jere Heino PPM, 2) Kari Koskinen JalJa, 3) Niko Virtanen NoPy, 4) Joni Salminen JPI
51 kg: 1) Niko Männistö VVV, 2) Antti Heinonen JPI, 3) Henri Syrjä IK, 4) Olli Syrjälä MiMo
60 kg: 1) Ville Sillanpää MiMo, 2) Petri Järvenpää KeuTo, 3) Sammy Lindberg InTai, 4) Joni Virtanen JPI

Pojat 14 v. 
35 kg: 1) Leo Salminen AK, 2) Mikko Lyttinen VVV, 3) Sampo Pasanen SPM, 4) Tufan Ahmadi VaaTo
42 kg: 1) Erno Halmesmäki SPM, 2) Jasu Heikkinen VVV, 3) Henri Iso-Tuisku IK, 4) Aapeli Jokinen TaPs, 5) Mikko Teini MiMo
45 kg: 1) Jussi Talvitie IK, 2) Tero Huhtiniemi KI, 3) Henri Leppäniemi SPM, 4) Rami Laitila IK, 5) Antti-Kustaa Jokilehto IK
49 kg: 1) Lari Halmesmäki SPM, 2)Niko Kähärä TaVo, 3) Jussi Kotala Virkiä, 4) Juha Mannila IK
56 kg: 1) Roope Rauhala NoPy, 2) Keijo Hietikko JalJa, 3) Joonas Vesanen TaVo, 4) Eemeli Jokinen TaPs

Pojat 15 v. 
40 kg: 1) Jaakko Laitinen Virkiä, 2) Ville Takala Virkiä, 3) Juuso Latva-Kiskola VVV, 4) Antti-Jussi Hautamäki IK, 5) Juho Saranpää SPM

Pojat 17 v. 
52 kg: 1) Karvan Ahmadi VaaTo, 2) Tommi Huuskonen SPM
56 kg: 1) Sami Ponsiluoma VVV, 2) Tenho Palmroth TaVo, 3) Pavel Harjunpää SPM, 4) Joni Autio AK, 5) Ossi Heikkilä SPM
61 kg: 1) Antti Tyystälä KI, 2)Mika Kattelus Virkiä, 3) Vesa Ilomäki TaVo, 4) Jan Lundström VVV, 5) Jami Uitto TeRi
68 kg: 1) Eemeli Majama KyVo, 2) Pauli Vaismaa KyVo, 3) Arttu Koivulahti IK, 4) Ajet Ademi TWM
75 kg: 1) Robertino Palmroth KooVee, 2) Mika Lundberg IK, 3) Nico Aaltonen PPM, 4) Joni Käkelä PPM

Pojat 20 v. 
63 kg: 1) Antti Korhonen LapinV, 2) Arttu Anttonen IK, 3) Juuso Kokkonen TaVo, 4) Kobad Ahmadi VaaTo, 5) Mikko Teppo AU
69 kg: 1) Eetu Myllymäki PeTo, 2) Ville Perkkiö VVV, 3) Magvan Amirkhani VaaTo
76 kg: 1) Timo Tamski KooVee, 2) Eero Mononen KooVee, 3) Toni Laakso JPI, 4) Juho Teppo AU, 5) Henri Palomäki AU
82 kg: 1) Antti Hakala AU, 2) Teemu Pyhäjärvi LapinV, 3) Lasse Mononen KooVee, 4) Ville Kotajärvi KI, 5) Imad Amirhani VaaTo

Tytöt 
25 kg: 1) Miranda Peltonen TeRi, 2) Melinda Peltonen TeRi
30 kg: 1) Janika Vakkila KyVo, 2) Miia Majasaari VäVi, 3) Marika Salojensaari JalJa
37 kg: 1) Petra Olli LaVe, 2) Julia Haapoja IK, 3) Suvi Jokinen JPI, 4) Salla Lehtinen VVV
42 kg: 1) Jenny Salmi VVV, 2) Saana Lehtinen VVV, 3) Mia Pihlaja NJ, 4) Erika Uitto TeRi, 5) Annika Kandolin MiMo
47 kg: 1) Pia-Marja Koski IK, 2) Jenna Hautala SPM, 3) Carita Uitto TeRi, 4) Emmi Kiviranta VäVi, 5) Minna-Maria Kulmala MiMo
53 kg: 1) Jenni Ihanamäki KooVee, 2) Riia Harju KyVo, 3) Erika Koivumäki PeTo

 

KOHINAPAINIT, VAAJAKOSKI 05.05.2007

Järjestäjät: Jyvässeudun Paini-Ässät ja Vaajakosken Kuohu

Seuroja 24, painijoita 136, otteluita 167

Pojat alle 18 v.
74 kg: 1) Markus Rautio Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Jimmy Huovinen Lahden Taimi, 3) Lauri Timonen Varkauden Tarmo.
68 kg: 1) Juuso Narsakka Simpeleen Vesa, 2) Juha Nieminen Suolahden Urho, 3) Markus Hakanen Muuramen Yritys.

Pojat alle 14 v.
70 kg: 1) Jani Latvaniemi Voikkaan Viesti, 2) Severi Lehikoinen Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 3) Janne Halonen Sorsakosken Teräs, 4) Topi Saastamoinen Sorsakosken Teräs.
60 kg: 1) Sebastian Huovinen Lahden Taimi, 2) Aki Pölkki Äänekosken Huima, 3) Jonne Vilhunen Lahden Ahkera, 4) Mika Nieminen Suolahden Urho.
57 kg: 1) Simo Kuosmanen Lohjan Voimailijat, 2) Niklas Valkonen Sorsakosken Teräs, 3) Eemeli Jokinen Tampereen Painiseura.
55 kg: 1) Riku Liikkanen Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Aleksi Kasko Vaajakosken Kuohu, 3) Tatu Kukkohovi Liperin Taimi, 4) Teemu Toikka Myllykosken Kilpa-Veikot.
50 kg: 1) Toni Puukari Äänekosken Huima, 2) Antti Hyvönen Helsingin Haka, 3) Aki Latvaniemi Voikkaan Viesti, 4) Ilkka Kurki Liperin Taimi, 5) Jari Tapola Myllykosken Kilpa-Veikot.
43 kg: 1) Eero Timonen Varkauden Tarmo, 2) Tenho Kokko Joensuun Voimailu-Kerho, 3) Antti Laukkanen Joensuun Voimailu-Kerho, 4 ) Aapeli Jokinen Tampereen Painiseura.
41 kg: 1) Jami Vilhunen Lohjan Voimailijat, 2) Joonas Tarvainen Vaajakosken Kuohu, 3) Jani Turpeinen Myllykosken Kilpa-Veikot.
38 kg: 1) Aarni Ala-Korpi Muuramen Yritys, 2) Joni Vartinen Joroisten Jyske.
33kg: 1) Aleksi Hyrkkänen Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Juuso Tiihonen Jämsänkosken Jyry.

Pojat alle 12 v.
42 kg: 1) Ismo Saastamoinen Simpeleen Vesa, 2) Tuomas Hirvonen Voikkaan Viesti, 3) Tino Kohonen Vaajakosken Kuohu, 4) Lauri Sihvola Myllykosken Kilpa-Veikot.
37 kg: 1) Petteri Huovinen, Tampereen Painiseura, 2) Ville Pukkinen Simpeleen Vesa, 3) Miska Suhonen Vaajakosken Kuohu.
32 kg: 1) Rasmus Peltola Vaajakosken Kuohu, 2) Jesse Itkonen Varkauden Tarmo, 3) Markus Ojala Mäntän Valo, 4) Aleksi Sippu Myllykosken Kilpa-Veikot, 5) Toni Puttonen Jyvässeudun Paini-Ässät.
29 kg: 1) Valtteri Ojala Mäntän Valo, 2) Roope Luostarinen Järvenpään Voimailijat, 3) Tomi Heikkilä Voikkaan Viesti.

Pojat alle 10 v.
38 kg: 1) Juuso Halonen Sorsakosken Teräs, 2) Joni Aivio Vaajakosken Kuohu.
31 kg: 1) Juuso Itkonen Varkauden Tarmo, 2) Janne Martikainen Vaajakosken Kuohu, 3) Ville Tuomi Viialan Pyry.
30 kg: 1) Simo Huovinen Tampereen Painiseura, 2) Samuel Lahtinen Vaajakosken Kuohu.
28 kg: 1) Jesse Vilhunen Lohjan Voimailijat, 2) Riku Kinnunen Äänekosken Huima, 3) Arttu Siukola Mäntän Valo, 4) Ari-Pekka Hyrkkänen Lappeenrannan Työväen Urheilijat.

Tytöt alle 18 v.
54 kg: 1) Iina Saastamoinen Simpeleen Vesa, 2) Jenny Vartinen Varkauden Tarmo.
42 kg: 1) Suvi Petäjäsaari Myllykosken Kilpa-Veikot, 2) Tiia Toikka Myllykosken Kilpa-Veikot.
34 kg: 1) Annika Puukari Äänekosken Huima, 2) Mirka Berg Myllykosken Kilpa-Veikot.
32 kg: 1) Solja Ala-Korpi Muuramen Yritys, 2) Emma Järvinen Varkauden Tarmo.
27 kg: 1) Ronja Luostarinen Järvenpään Voimailijat, 2) Pinja Liimatainen Muuramen Yritys, 3) Inka Saastamoinen Simpeleen Vesa.
24 kg: 1) Janette Lahtinen Vaajakosken Kuohu, 2) Tiia Fredriksson Äänekosken Huima.

Pojat aloittelijat.
60 kg: 1) Sammy Lindberg Inhan Taimi, 2) Miska Jaloskoski Äänekosken Huima.
52 kg: 1) Joona Lampela Muuramen Yritys, 2) Juho Kurki Liperin Taimi.
48 kg: 1) Vesa Heikkilä Myllykosken Kilpa-Veikot, 2) Juho Hakanen Muuramen Yritys, 3) Juha Kolu Inhan Taimi.
46 kg: 1) Pasi Karjalahti Äänekosken Huima, 2) Iiro Piippo Vaajakosken Kuohu, 3) Eino Halko Simpeleen Vesa.
45 kg: 1) Miros Orimus Viialan Pyry, 2) Eero Raittinen Inhan Taimi.
36 kg: 1) Teemu Varjanto Inhan Taimi, 2) Patrik Jääskeläinen Vaajakosken Kuohu, 3) Topias Kiikkala Inhan Taimi, 4) Niko Luotonen Vaajakosken Kuohu, 5) Matti Lammi Liperin Taimi.
34 kg: 1) Joonas Kankkunen Varkauden Tarmo, 2) Eero Piippo Vaajakosken Kuohu, 3) Niilo Kärkkäinen Muuramen Yritys, 4) Niko Kohonen Vaajakosken Kuohu.
31 kg: 1) Toni-Pekka Järvinen Varkauden Tarmo, 2) Olli Pukkinen Simpeleen Vesa, 3) Joel Nevalainen Simpeleen Vesa, 4) Juho Vartinen Joroisten Jyske, 5) Perttu Kuusrainen Jyvässeudun Paini-Ässät.
30 kg: 1) Jaakko Moisio Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Kaapo Lasanen Jyvässeudun Paini-Ässät, 3) Jesse Aivio Vaajakosken Kuohu, 4) Atte Aivio Vaajakosken Kuohu.
29 kg: 1) Valtteri Nevalainen Simpeleen Vesa, 2) Jami Järvinen Helsingin Haka, 3) Juho Tiihonen Jämsänkosken Jyry, 4) Martti Kuha Simpeleen Vesa.
27 kg: 1) Olli Leppänen Äänekosken Huima, 2) Vili Viinikainen Vaajakosken Kuohu.
26 kg: 1) Aleksi Luotonen Vaajakosken Kuohu, 2) Veeti Pukkinen Simpeleen Vesa, 3) Eetu Sihvonen Vaajakosken Kuohu.
25 kg: 1) Rolle Luostarinen Järvenpään Voimailijat, 2) Vili Huovinen Tampereen Painiseura, 3) Jonne Kuha Simpeleen Vesa, 4) Jose Jokinen Jämsänkosken Jyry.
23 kg: 1) Jere Turpeinen Myllykosken Kilpa-Veikot, 2) Aleksi Liimatainen Muuramen Yritys, 3) Erik Leikkari Inhan Taimi, 4) Jere Aro Jyvässeudun Paini-Ässät.
22 kg: 1) Robin Luostarinen Järvenpään Voimailijat, 2) Vilho Laukkarinen Jyvässeudun Paini-Ässät, 3) Julius Tiihonen Jämsänkosken Jyry, 4) Jyri Järvinen Vaajakosken Kuohu.
21 kg: 1) Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu, 2) Jimi Ahonen Vaajakosken Kuohu, 3) Miska Leikkari Inhan Taimi.
20 kg: 1) Joel Jääskeläinen Vaajakosken Kuohu, 2) Iivari Nevalainen Simpeleen Vesa, 3) Tomi Halmetoja Suolahden Urho.
18 kg: 1) Riku Suhonen Vaajakosken Kuohu, 2) Rosaliina Luostarinen Järvenpään Voimailijat, 3) Jami Lahtinen Vaajakosken Kuohu.

 

KOULULIIKUNTALIITON MESTARUUSKILPAILUT, LAPUA 19.05.2007

Kreikkalais-roomalainen paini, järjestäjä Lapuan Virkiä

Palkintojärjestys

Pojat 20 v.
52 kg: 1) Sidik Ali Nabard Kajaani, 2) Ämmälä Henri Seinäjoki.
56 kg: 1) Ihanamäki Juho Ulvila, 2) Syväterä Johannes Janakkala, 3) Tolonen Juha Oulu, 4) Sidik Ali Miro Kajaani.
60 kg: 1) Anttonen Arttu Ilmajoki, 2) Helminen Tapio Vantaa, 3) Lesonen Niko Tampere, 4) Kokkonen Juuso Tampere, 5) Uusitalo Juha Haukipudas, 6) Kettunen Jani Joensuu.
65 kg: 1) Kerve Kosti Helsinki, 2) Ahmadi Kobad Vaasa, 3) Tuulensuu Joni Lapua, 4) Niemi Jussi Oulu, 5) Mannila Jani Seinäjoki, 6) Latvakoski Niko Lapua.
70 kg: 1) Kartela Antti-Juhani Vantaa, 2) Teppo Juho Alavus, 3) Koivisto Sami Tampere, 4) Korhonen Antti Kuortane, 5) Kiikeri Antti Vaasa, 6) Kari Teemu Hämeenlinna.
75 kg: 1) Pyhäjärvi Teemu Kuortane, 2) Ukkola Juuso Haukipudas, 3) Lundberg Mika Vaasa, 4) Salo Jaakko Lapua, 5) Mikkonen Markku Lohja, 6) Laakso Toni Janakkala.
90 kg: 1) Koukkari Juho Lapua, 2) Mäkinen Janne Vaasa, 3) Lepistö Joel Hämeenkyrö, 4) Kotajärvi Ville Kemi, 5) Kukanaho Jesse Kuusankoski, 6) Repo Taneli Rautjärvi.
115 kg: 1) Mäntylä Riku Ilmajoki.

Pojat 16 v.
40 kg: 1) Pajukoski Jani Oulu, 2) Himanen Sami Kotka, 3) Latva-Kiskola Juuso Vaasa, 4) Vesterinen Santtu Kuusankoski, 5) Takala Ville Lapua, 6) Halmesmäki Erno Lapua.
44 kg: 1) Puukari Toni Äänekoski, 2) Huttunen Juho Kiiminki, 3) Lehtonen Oskari Karkkila, 4) Varteva Valtteri Espoo, 5) Piivola Mikko Kotka, 6) Timonen Eero Varkaus.
48 kg: 1) Ahmadi Karvan Vaasa, 2) Huuskonen Tommi Seinäjoki, 3) Hirvi Lari Lappeenranta, 4) Grönholm Henrik Tuusula, 5) Pitkänen Jerry Helsinki, 6) Mattila Ville Raahe.
52 kg: 1) Peltola Jarkko Janakkala, 2) Halmela Ville Karkkila, 3) Salomäki Jesse Nurmo, 4) Pölkki Aki Äänekoski, 5) Molander Kare Vihti, 6) Biganov Vitali Tampere.
56 kg: 1) Ponsiluoma Sami Vaasa, 2) Niemelä Nico Perho, 3) Kurkela Henry Sodankylä, 4) Kokkila Jani Keminmaa, 5) Härkänen Antti Liperi, 6) Vavuli Veli-Pekka Pöytyä.
62 kg: 1) Dumani Egzon Porvoo, 2) Amiri Shamal Kajaani, 3) Mahlio Juuso Lohja, 4) Stenberg Petri Helsinki, 5) Ilomäki Vesa Kangasala, 6) Lundström Jan Vaasa.
70 kg: 1) Heino Ville Pori, 2) Ålander Jarno Helsinki, 3) Käkelä Joni Pori, 4) Majamaa Eemeli Isokyrö, 5) Karjalainen Janne Kempele, 6) Lehtinen Terho-Tapio Ylivieska.
85 kg: 1) Saarela Jami Jurva, 2) Tuunainen Santeri Kankaanpää, 3) Lahti Tuomas Järvenpää, 4) Berg Teemu Lahti, 5) Huovinen Juuso Nummi-Pusula, 6) Tourvikas Nikolai Ilmajoki.

Pojat 13 v.
28 kg: 1) Puska Sasu Seinäjoki, 2) Lehtonen Kasperi Karkkila, 3) Juusti Joona Turku, 4) Luostarinen Roope Tuusula, 5) Ritvasalo Sakari Espoo, 6) Sarvela Jiri Lapua.
30 kg: 1)Veteli Joona Kemi, 2) Torjama Jami Karkkila, 3) Ojala Valtteri Mänttä, 4) Erkkola Niko Ilmajoki, 5) Itkonen Juuso Joroinen, 6) Finne Aatu Tampere.
32 kg: 1) Manninen Vili Vantaa, 2) Saarenoja Petteri Nurmo, 3) Kettunen Severi Vantaa, 4) Karppinen Jerry Helsinki, 5) Leichner Devid Vantaa, 6) Ylitolva Joonas Aura.
34 kg: 1) Sillanpää Eero Kouvola, 2) Salminen Leo Alahärmä, 3) Lahtinen Mikko Kuusankoski, 4) Ahmadi TufanVaasa, 5) Knuutila Patrik Helsinki, 6) Kahlos Roope Nurmo.
37 kg: 1) Halmesmäki Tero Lapua, 2) Sahlakoski Eero Vantaa, 3) Leppioja Toni Vantaa, 4) Kepponen Tuomas Anjalankoski, 5) Mäkinen Antti Tuusula, 6) Mäki-Kuusela Juho Ylihärmä.
40 kg: 1) Tuumi Olli-Pekka Pori, 2) Laitinen Jaakko Lapua, 3) Hautamäki Antti-Jussi Ilmajoki, 4) Kokko Tenho Joensuu, 5) Knuutinen Timi Raahe, 6) Seppänen Saku Kuusankoski.
45 kg: 1) Kähärä Niko Tampere, 2) Halmesmäki Lari Lapua, 3) Mikkonen Miro Lohja, 4) Alanen Eemeli Lappajärvi, 5) Virtanen Niko Ylöjärvi, 6) Nevalainen Petri Liperi.
52 kg: 1) Tarino Akseli Järvenpää, 2) Varteva Santeri Espoo, 3) Markovitch Jussi Oulu, 4) Riihimäki Ville Kuortane, 5) Liikkanen Riku Taipalsaari, 6) Hyvönen Antti Helsinki.
60 kg: 1) Kuosmanen Simo Lohja, 2) Kuoppala Juho Seinäjoki, 3) Lehtinen Lauri Kankaanpää, 4) Ikonen Petteri Nummi-Pusula, 5) Ilola Henri Kangasala, 6) Lindberg Sammy Ähtäri.
75 kg: 1) Latvaniemi Jani Elimäki, 2) Saksala Semi Hyvinkää, 3) Haataja Oskari Kajaani, 4) Erolahti Tino Lohja, 5) Alari Sasu Turku.

Tytöt 20 v.
48 kg: 1) Ylinen Tiina Seinäjoki, 2) Uitto Carita Teuva, 3) Harjunpää Kristiina Seinäjoki.
56 kg: 1) Vainionpää Tiina Oulu, 2) Lönnqvist Janika Kiiminki, 3) Siltala Heli Kuusankoski, 4) Valkonen Nanne-Sofia Leppävirta, 5) Nieminen Sini Helsinki.
67 kg: 1) Lahti Tiina Nummi-Pusula, 2) Lassila Laura Iitti, 3) Salminen Iina Lohja, 4) Kukkola Anni Haukipudas, 5) Huovinen Mimmi Lahti.

Tytöt 13 v.
26 kg: 1) Peltonen Miranda Teuva, 2) Peltonen Melinda Teuva, 3) Liimatainen Pinja Jyväskylä, 4) Lahtinen Janette Hankasalmi.
30 kg: 1) Haapoja Emilia Lapua, 2) Majasaari Miia Vähäkyrö, 3) Seppänen Vilma Kuusankoski.
34 kg: 1) Varteva Katarina Espoo, 2) Puukari Annika Äänekoski, 3) Ala-Korpi Solja Muurame, 4) Tuomela Emmi-Lotta Kauhava, 5) Järvinen Emma Varkaus, 6) Ullakko Pauliina Kemi.
40 kg: 1) Pihlaja Miia Nurmo, 2) Olli Petra Lappajärvi, 3) Valkonen Anniina Vantaa, 4) Uitto Erika Teuva, 5) Hurskainen Jenna Lahti, 6) Jokinen Suvi Janakkala.
52 kg: 1) Saastamoinen Iina Rautjärvi, 2) Kuosmanen Sini Lohja, 3) Harju Riia Isokyrö, 4) Hautala Jenna Seinäjoki, 5) Ullakko Hanna Kemi.

Joukkuepisteet kunnittain
1) Lapua 40, 2) Seinäjoki 36, 2) Vaasa 36, 2) Vantaa 36, 5) Lohja 28, 6) Helsinki 24, 7) Oulu 23, 8) Ilmajoki 20, 9) Karkkila 19, 9) Tampere 19, 9) Teuva 19, 12) Kajaani 18, 12) Kuusankoski 18, 14) Espoo 16, 14) Nurmo 16, 14) Pori 16, 17) Äänekoski 14, 18) Janakkala 13, 19) Kemi 12, 19) Kuortane 12, 21) Nummi-Pusula 11, 22) Haukipudas 10, 22) Järvenpää 10, 22) Kiiminki 10, 25) Kankaanpää 9, 26) Lappajärvi 8, 26) Tuusula 8, 28) Isokyrö 7, 28) Kotka 7, 28) Lahti 7, 28) Rautjärvi 7, 32) Elimäki 6, 32) Jurva 6, 32) Kouvola 6, 32) Nummi-Pusula 6, 32) Porvoo 6, 32) Turku 6, 32) Ulvila 6, 39) Alahärmä 5, 39) Alavus 5, 39) Hyvinkää 5, 39) Iitti 5, 39) Perho 5, 39) Vähäkyrö 5, 45) Hämeenkyrö 4, 45) Joensuu 4, 45) Jyväskylä 4, 45) Kangasala 4, 45) Kuusankoski 4, 45) Lappeenranta 4, 45) Muurame 4, 45) Mänttä 4, 45) Sodankylä 4, 54) Anjalankoski 3, 54) Hankasalmi 3, 54) Kauhava 3, 54) Keminmaa 3, 54) Leppävirta 3, 54) Liperi 3, 54) Varkaus 3, 61) Joroinen 2, 61) Kempele 2, 61) Raahe 2, 61) Taipalsaari 2, 61) Vihti 2, 61) Ylöjärvi 2, 67) Aura 1, 67) Hämeenlinna 1, 67) Pöytyä 1, 67) Ylihärmä 1, 67) Ylivieska 1, 67) Ähtäri 1.

 

POHJANMAA CUP, SEINÄJOKI 18.11.2007

Järjestäjä: Seinäjoen Paini-Miehet

Painijoita 85, otteluita 86

Pojat 13 v.
39 kg: 1) Teemu Varjanto InTai, 2) Topias Kiikkala InTai.
48 kg: 1) Marcus Kantola VVV, 2) Tuomo Plukka VäVi.
55 kg: 1) Santeri Lähdesmäki ViVo, 2) Mikke Hamunen InTai.
57 kg: 1) Juha Kolu InTai, 2) Joona Konttila InTai.
60 kg: 1) Sammy Lindberg InTai.
74 kg: 1) Oskari Miilumäki AU.

Pojat 10 v.
23 kg: 1) Eetu Järvi SPM, 2) Niko Niemi VäVi.
27 kg: 1) Ville Jaskari NJ, 2) Santeri Latvala LaVi, 3) Antti Väli-Torala IK.
30 kg: 1) Juuso Koskela NJ, 2) Jarkko Syrjälä MiMo, 3) Mikko Kantola VVV.
31 kg: 1) Jesse Salmi VVV, 2) Tuomas Fors SPM, 3) Mikko Sotikoff LaVi, 4) Matias Kantola VVV.
32 kg: 1) Nico Pöytälaakso IK, 2) Jere Haapamäki VäVi.
37 kg: 1) Henri Alasaari LaVi, 2) Markus Ahtiainen PeTo, 3) Kalle Ketonen IK, 4) Lassi Ritaranta SPM.
39 kg: 1) Jaakko Ilkka LaVi, 2) Topias Viitasaari SPM, 3) Henri Pohjala AU.
43 kg: 1) Ossi Kivipuro LaVe, 2) Jaakko Viirimäki VäVi, 3) Väinö Salomäki LaVe.

Pojat 8v.
20 kg: 1) Joona Pöytälaakso IK, 2) Oskari Alanen MiMo, 3) Miika Hamunen InTai.
23 kg: 1) Jere Salmi VVV, 2) Aapo Pasanen SPM, 3) Nuutti Salo LaVi, 4) Heikki Rintaluoma MiMo.
25 kg: 1) Matti Sotikoff LaVi, 2) Vilho Yli-Hannuksela IK, 3) Juha-Pekka Kujala ViVo, 4) Erik Leikkari InTai.
25,5 kg: 1) Jarkko Rantoja AU, 2) Miska Leikkari InTai.
26 kg: 1) Miika Alasaari LaVi, 2) Aleksi Seppälä LaihLu, 3) Santeri Korpela IK, 4) Mika Tarkkanen IK, 5) Leevi Antelo LaVi.
27 kg: 1) Saidow Jallow SPM, 2) Aleksi Palomäki AU, 3) Joona Alamikkelä ViVo, 4) Eetu Paananen ViVo.
29 kg: 1) Waltteri Latvala VVV, 2) Teemu Kujala IK, 3) Toni Rantanen PeTo.
31 kg: 1) Otto Ketonen IK, 2) Roope Rantamäki LaVi.
35 kg: 1) Santeri Jussila IK, 2) Ville Kaartinen AU, 3) Jesse Mikkonen AU, 4) Matti Vapola InTai.
42 kg: 1) Saku Alakoskela LaVi.
49 kg: 1) Heikki Ilkka LaVi, 2) Timo Keisala IK, 3) Toni Jääskä AU

Tytöt
23 kg: 1) Johanna Forss VVV, 2) Laura Pihlaja NJ.
24 kg: 1) Valma Salomäki LaVe, 2) Mariel Peltonen TeRi, 3) Tuuli Ropponen MiMo.
26 kg: 1) Annimaria Aho AU, 2) Sarianna Ahtiainen PeTo.
28 kg: 1) Anna Peltola LaVe, 2) Jaana Väli-Torala IK.
29 kg: 1) Jonna Hannonen TeRi, 2) Elisabeth Rintaluoma MiMo.
37 kg: 1) Manta Konttila InTai, 2) Henna Tarkkanen IK.
46 kg: 1) Mirella Peltonen TeRi, 2) Fanny Forss VVV, 3) Riina Hamunen InTai.

 

AVOIMET TUL:N K-S PIIRIN VAPAAPAININ MESTARUUSKILPAILUT, VAAJAKOSKI 24.11.2007

 

Palkintojärjestys:

 

Miehet

84 kg:1) Tatu Tuominen, Vaajakosken Kuohu.

74 kg:1) Qais Farmoli, Vaajakosken Kuohu, 2) Markus Hakanen, Muuramen Yritys.

60 kg:1) Aki Pölkki, Äänekosken Huima, 2) Mahdi Rahimi, Vaajakosken Kuohu, 3) Samu Sohlman, Muuramen Yritys.

50 kg:1) Toni Puukari, Äänekosken Huima, 2) Aleksi Kashko, Vaajakosken Kuohu.

Pojat alle 18v.

76 kg:1) Markus Hakanen, Muuramen Yritys.

58 kg:1) Toni Puukari, Äänekosken Huima, 2) Aleksi Kashko, Vaajakosken Kuohu, 3) Sammy Lindberg, Inhan Taimi.

50 kg:1) Iiro Piippo, Vaajakosken Kuohu, 2) Juho Hakanen, Muuramen Yritys.

46 kg:1) Miska Suhonen, Vaajakosken Kuohu, 2) Pasi Karjalahti, Äänekosken Huima, 3) Joonas Tarvainen, Vaajakosken Kuohu.

38 kg:1) Rasmus Peltola, Vaajakosken Kuohu, 2) Joni Aivio, Vaajakosken Kuohu.

32 kg:1) Samuel Lahtinen, Vaajakosken Kuohu, 2) Riku Kinnunen, Äänekosken Huima.

24 kg:1) Aleksi Liimatainen, Muuramen Yritys, 2) Jyri Järvinen, Vaajakosken Kuohu.

Tytöt alle 18v.

48 kg:1) Jemina Mäkinen, Vaajakosken Kuohu.

36 kg:1) Annika Puukari, Äänekosken Huima, 2) Manta Konttila, Inhan Taimi.

32 kg:1) Solja Ala-Korpi, Muuramen Yritys, 2) Maria Pekkola, Suolahden Urho.

25 kg:1) Pinja Liimatainen, Muuramen Yritys, 2) Janette Lahtinen, Vaajakosken Kuohu.

Aloittelija pojat

56 kg:1) Joona Lampela, Muuramen Yritys, 2) Juha Kolu, Inhan Taimi, 3) Joona Konttila, Inhan Taimi.

43 kg:1) Patrik Jääskeläinen, Vaajakosken Kuohu, 2) Tuukka Kareinen, Jämsänkosken Jyry.

39 kg:1) Topias Kiikkala, Inhan Taimi, 2) Tuomas Kareinen, Jämsänkosken Jyry, 3) Mikko Piirainen, Muuramen Yritys.

36 kg:1) Oskari Sumkin, Vaajakosken Kuohu, 2) Mikko Pekkola, Suolahden Urho, 3) Matti Vapola, Inhan Taimi.

30 kg:1) Olli Leppänen, Äänekosken Huima, 2) Juho Tiihonen, Jämsänkosken Jyry, 3)Aleksi Luotonen, Vaajakosken Kuohu.

29 kg:1) Jasper Hattara, Äänekosken Huima, 2) Vili Viinikainen, Vaajakosken Kuohu.

25 kg:1) Nooa Parviainen, Vaajakosken Kuohu, 2) Jimi Heinonen, Jämsänkosken Jyry, 3) Juha Tarvainen, Vaajakosken Kuohu, 4) Miska Leikkari, Inhan Taimi.

24 kg:1) Niko Lamberg, Vaajakosken Kuohu, 2) Erik Leikkari, Inhan Taimi, 3) Julius Tiihonen, Jämsänkosken Jyry, 4) Riku Lempinen, Vaajakosken Kuohu.

22 kg:1) Joel Jääskeläinen, Vaajakosken Kuohu, 2) Tomi Halmetoja, Suolahden Urho, 3) Juho Grönroos, Jämsänkosken Jyry.

19 kg:1) Riku Suhonen, Vaajakosken Kuohu, 2) Juho Lamberg, Vaajakosken Kuohu, 3) Jami Lahtinen, Vaajakosken Kuohu.

 

 

©2017 Inhan Taimen nettisivut - suntuubi.com